Sukces edukacyjnego projektu "Akademia Pszczoły Bohatera"

Po zakończeniu edukacyjnego projektu „Akademia Pszczoły Bohatera”, wszyscy uczestnicy odnieśli wielkie korzyści. W projekcie brało udział 1600 młodych studentów. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice oraz nauczyciele są usatysfakcjonowani z owocujących wyników tego przedsięwzięcia.

„Akademia Pszczoły Bohatera” to projekt edukacyjny prowadzony przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Fundację „Pszczoła Bohater”, Niezależny Związek Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Podkarpacką Pasiekę Ekologiczną w Dębnie reprezentującą Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie. Skierowany był do uczniów klas 1-3 wybranych szkół podstawowych, które znajdują się na terenie województwa podkarpackiego.

Robert Pieszczoch, dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, podkreślał jasno cele tego projektu. Chodziło o uświadomienie dzieciom istotnej roli pszczół w ekosystemie jako naturalnych zapylaczy. Dodatkowo, chcieli pokazać jak ważne jest miejsce pszczół w całym procesie zapylania drzew owocowych, który pozwala nam cieszyć się zdrowymi owocami i przetworami.