158 seniorów w Rzeszowie otrzymuje "opaski życia" jako część programu "Korpus Wsparcia Seniorów"

We wtorek, podczas ceremonii wręczenia nagród odbywającej się w ratuszu Rzeszowa, 158 starszych obywateli tego miasta otrzymało „opaski życia”. Te urządzenia zostały przekazane jako element programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Do osób uczestniczących w tym wydarzeniu należeli seniorzy będący beneficjentami programu, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz lokalne władze.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zwrócił uwagę na znaczenie poczucia bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta i przyznał, że realizacja wielu projektów ma na celu zapewnienie takiego poczucia. Wśród nich znajduje się najnowszy projekt – „Opaski życia”, skierowany do osób w wieku 65 lat i starszych. Dzięki tym opaskom, seniorzy mogą mieć przy sobie urządzenie, które umożliwia wezwanie pomocy w razie potrzeby lub informowanie swoich bliskich o złym samopoczuciu. Fijołek wyraził nadzieję, że z biegiem czasu coraz więcej starszych mieszkańców Rzeszowa będzie korzystać z tych opasek, a prace nad rozwojem programu są już w toku.