Tragiczne poranki w Rzeszowie: dwie ofiary potrąceń na przejściach dla pieszych

Dzisiaj rano, na ulicach miasta Rzeszów, doszło do dwóch tragicznych zdarzeń drogowych. W obu przypadkach poszkodowane zostały kobiety – 59-latka i 48-latka. Pierwszego potrącenia dokonał mężczyzna prowadzący fiata na ulicy Rejtana, drugiego – kobieta za kółkiem chevroleta na ulicy Hanasiewicza. Obie ofiary zostały przewiezione do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Przed godziną szóstą rano, na ulicy Rejtana doszło do pierwszego z potrąceń. Policja ustaliła, że 28-letni mężczyzna, który prowadził fiata, zmierzał w stronę ulicy Lwowskiej. Na skrzyżowaniu z ulicą Paderewskiego, mimo działającej sygnalizacji świetlnej i oznakowanego przejścia dla pieszych, potrącił 59-letnią mieszkankę miasta. Zarówno ofiara, jak i sprawca byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Dwie godziny po tym zdarzeniu, na ulicy Hanasiewicza również doszło do potrącenia pieszego. Tym razem sprawcą była 31-letnia kobieta kierująca. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 48-latkę. Również w tym przypadku wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

W obu przypadkach, funkcjonariusze policji zatrzymali prawo jazdy kierującym. Zarówno mężczyźnie prowadzącemu fiata jak i kobiecie za kółkiem chevroleta grozi teraz odpowiedzialność za swoje czyny.