Remont ul. Warszawskiej w Rzeszowie: Prace nad układaniem nawierzchni ruszają 29 września

Planowane prace drogowe na części zachodniej ul. Warszawskiej oraz na ulicach Myśliwskiej i Łowieckiej w Rzeszowie, rozpoczną się w piątek 29 września. Urzędnicy miasta przestrzegają, że mogą one spowodować pewne utrudnienia w ruchu drogowym.

Rozbudowa ul. Warszawskiej jest prowadzona od letnich miesięcy 2022 roku. Celem projektu jest rozbudowa około kilometrowego odcinka tej arterii – od skrzyżowania z ulicą Myśliwską aż do granic miasta Rzeszowa – do czterech pasów ruchu. W efekcie, po obu stronach całej drogi będą znajdować się dwa pasy dla kierowców. Dodatkowo, prace mają znacznie ułatwić podróżującym dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ.

Jak zapowiedział Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, wykonawca robót, firma Strabag, przystąpi do układania nowej nawierzchni na wyżej wymienionych odcinkach drogowych właśnie w najbliższy piątek (29 września). Możliwe są jednak pewne utrudnienia w ruchu drogowym, za które urzędnicy przepraszają i proszą o wyrozumiałość kierowców. Gernand poinformował również, że prace związane z układaniem nawierzchni powinny zakończyć się 5 października.