Policyjne poszukiwania kierowcy, który staranował pięć aut w Rzeszowie

W Rzeszowie, grupa policjantów intensywnie poszukuje kierowcy volkswagena, który jest podejrzany o zniszczenie pięciu pojazdów stojących na czerwonym świetle. Po spowodowaniu znacznych szkód, sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiając swój samochód.

Zarzewie incydentu miało miejsce w środę, krótko po godzinie 14, na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Bałtyckiej. Volkswagen jechał w stronę centrum Rzeszowa, kiedy nagle doszło do kolizji.

„Kierujący volkswagenem bezceremonialnie uderzył w kilka aut, które czekały na zmianę sygnalizacji świetlnej. Następnie pokonał odległość około 300 metrów, po czym zatrzymał się na prawym pasie. Kierowca i dwóch jego pasażerów opuścili szybko pojazd i uciekli” – relacjonuje zdarzenie podkomisarz Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna – to kierowca forda, który oczekiwał na zielone światło.

Na miejsce przybyli policjanci, a także specjalistyczna ekipa kryminalna ze psem tropiącym. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęły się intensywne poszukiwania sprawcy i pasażerów porzuconego volkswagena.