60 lat służby edukacyjnej: Jubileusz Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie

Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie, dawniej znany jako Zespół Szkół Zawodowych Centrali Rolniczej Spółdzielni „SAMOPOMOC CHŁOPSKA”, z radością obchodzi swoje 60. urodziny. W roku 1963, instytucja ta powitała swoich pierwszych uczniów, mając na celu przygotowanie kandydatów do pracy w spółdzielniach na stanowiskach związanych z ekonomią i handlem. Po okresie zmian, które miały miejsce w latach 70. i 80., placówka rozszerzyła swoją ofertę o naukę na poziomie licealnym.

Począwszy od czasu założenia, szkoła przypisała sobie niemałe osiągnięcia – do dziś wykształciła ponad 10 tysięcy absolwentów. Wielu z nich dołączyło do obecnych uczniów i personelu szkolnego, aby świętować ten ważny etap w historii placówki podczas serii spotkań rocznikowych i uroczystości jubileuszowych.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej. Następnie, w murach szkoły odbyły się różnorodne wydarzenia, które umożliwiły bywalców do refleksji nad ich doświadczeniami i rolą, jaką placówka odegrała w ich życiu. Absolwenci mieli okazję zwiedzić szkołę, zapisać swoje wspomnienia w księdze pamiątkowej, a także cieszyć się momentem nostalgii podczas spotkań klasowych i rozmów na temat dawnych czasów.