Debiut ekologicznego bazarku w rzeszowskim Parku Papieskim

21 października tego roku, w sobotni poranek, Park Papieski w Rzeszowie stanie się areną niecodziennego wydarzenia. Po raz pierwszy odbędzie się tutaj ekologiczny bazarek, który zgromadzi około 150 wystawców, zarówno producentów żywności, jak i twórców rękodzieła.

Na mapie Rzeszowa pojawi się nowe miejsce dla miłośników zdrowej żywności i rękodzieła. Jak dotąd tego rodzaju transakcje przeprowadzano głównie na lokalnych targowiskach takich jak bazar przy hali targowej, giełda na ulicy Lubelskiej czy mniejsze punkty handlowe zlokalizowane na przykład przy ul. Staszica. Obecnie, handel ekologiczny będzie mógł odbywać się w nowych, wyznaczonych do tego celu miejscach.

Pierwszym z nich jest targowisko usytuowane przy ulicy Dworaka. Rolnicy mają tu możliwość sprzedawania swoich produktów w piątki i soboty, w godzinach od 6:00 do 18:00. Specjalne miejsca przeznaczone do handlu zostały już wyznaczone. Drugim miejscem sprzyjającym ekologicznemu handlowi jest Park Papieski. Tutaj również zostanie wyznaczone miejsce handlowe, a sprzedaż żywności odbędzie się raz w miesiącu, w wybrane soboty. Pierwsza okazja do skorzystania z tej propozycji już 21 października.

Według informacji podanych przez ratusz na ekologicznym bazarku będzie można spotkać około 150 wystawców, wśród których znajdą się m.in. producenci serów, wędlin, pszczelarze czy twórcy rękodzieła.