Ukrywający się od wymiaru sprawiedliwości 38-latek z Podkarpacia w rękach prawa

Na terenie Podkarpacia, precyzyjniej mówiąc – w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób w skoordynowanych działaniach z międzynarodowym zespołem ENFAST oraz policjantami z Serbii i Czarnogóry, zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed prawem przez ponad trzy lata. 38-latek, który wielokrotnie zmieniał swoje personalia, jest podejrzewany o prowadzenie grupy przestępczej. Wśród zarzucanych mu czynów znajduje się wyłudzenie kredytów i pożyczek na kwotę nie mniejszą niż 5 milionów złotych.

Początek tej sprawy datuje się na połowę sierpnia 2020 roku. Wtedy to funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozpoczęli poszukiwania 38-letniego obywatela tego miasta. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał list gończy za tym mężczyzną, który miał na celu egzekucję kary 6 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany 38-latek był podejrzewany o zarządzanie grupą przestępczą dążącą do osiągnięcia materialnych korzyści poprzez popełnianie przestępstw gospodarczych i skarbowych. Zostaje mu zarzucone, że wykorzystując naiwność pracowników banków, wyłudził od nich kredyty i pożyczki o wartości co najmniej 5 439 934,69 złotych.