Czekając na wznowienie rywalizacji żużlowych: Rozpoczynamy Sezon 2024

Entuzjaści sportów motorowych z różnych zakątków kraju już nie mogą doczekać się rozpoczęcia sezonu 2024, który przyniesie im wiele emocjonujących spotkań. Wśród najbardziej oczekiwanych starć znalazło się również od dawna wyczekiwane, klasyczne starcie między Falubazem Zielona Góra a Stalą Gorzów, które po dwuletniej przerwie ponownie ma miejsce. Również na terenie Podkarpacia panuje duże podekscytowanie nadchodzącym pojedynkiem między Wilkami Krosno a Stalą Rzeszów.

W sezonie 2023 drużyna z Krosna opuściła PGE Ekstraligę, natomiast rzeszowianie triumfowali w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Tym samym, w 2024 roku fani będą mogli śledzić zmagania pomiędzy tymi dwiema ekipami. Przypomnijmy, że ostatnim razem kiedy te drużyny stanęły naprzeciwko siebie było w roku 2020. Wówczas zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Krosna, zwani Cellfast Wilkami, pokonując rywali odpowiednio 52:38 i 63:27.

Na papierze faworytami nadchodzących pojedynków wydają się być Cellfast Wilki, które nie ukrywają swojego pragnienia powrotu na szczyt żużlowych rozgrywek. Jednakże drużyna z Rzeszowa, znana jako Żurawie, również nie próżnuje i zaskakuje swoimi decyzjami. Ostatnim ich ruchem było pozyskanie Nickiego Pedersena.