Wypadek na Al. Gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie

Wtorek był dniem, który rozpoczął się od niepokojących informacji o zdarzeniu drogowym. Przed siódmą rano doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na Al. Gen. Władysława Sikorskiego, blisko Hotelu Villa Riviera, w kierunku Tyczyna. Zgłoszenie o wypadku przyjęły różne służby – straż pożarna, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Z udziałem w zdarzeniu miały dwa pojazdy – Mitsubishi i Renault. Przyczyną kolizji okazało się naruszenie zasad ruchu drogowego przez 58-letnią kobietę kierującą Mitsubishi. Mieszkanka Rzeszowa, włączając się w ruch drogowy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z samochodem marki Renault, za którego kierownicą siedziała 27-letnia kobieta z powiatu rzeszowskiego.

Na skutek tego zdarzenia jedna osoba musiała być przetransportowana do szpitala – to 3-letnia pasażerka Renault. Zarówno ona, jak i wszyscy inni uczestnicy wypadku, mieli szczęście uniknąć poważniejszych obrażeń. Jak poinformował asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Zdarzenie drogowe spowodowało dużą komplikację dla uczestników ruchu drogowego. Kierowcy przejeżdżający przez Al. Gen. Władysława Sikorskiego musieli mierzyć się ze znacznymi utrudnieniami w obydwu kierunkach, gdyż oba pasy w kierunku Tyczyna były zablokowane.