Interaktywne podróże po Rzeszowie

Rzeszowskie Piwnice, instytucja będąca gospodarzem miejskich wypraw o nazwie „Oko na miasto”, stworzyła trzy interaktywne przewodniki do spacerów. Te mobilne pomocniki można bezpłatnie pobrać na telefony komórkowe lub tablety z oficjalnej strony internetowej organizacji, która brzmi rzeszowskiepiwnice.

Przewodniki te umożliwiają samodzielne odkrywanie niewiadomych dotąd zakątków Rzeszowa. Spośród dostępnych tematów, które można zgłębić korzystając z tych spacerowników, znajdują się takie propozycje jak „Tamten Rzeszów Kotuli”, „Rzeszowska moderna”.

Pierwszy z przewodników, zatytułowany „Tamten Rzeszów Kotuli”, miał swoją premierę w maju 2023 roku. Było to również inaugurujące wydarzenie dla edycji tego roku organizowanych przez Rzeszowskie Piwnice spacerów „Oko na Miasto”. Ten konkretny spacerownik odwołuje się do 40. rocznicy śmierci Franciszka Kotuli, a także do jego słynnej książki „Tamten Rzeszów Kotuli”. Publikacja ta służyła jako inspiracja do stworzenia trasy spaceru po Rzeszowie, ale także jako zachęta do odwiedzin miejsca, które są dobrze znane większości mieszkańców miasta. Osobą odpowiedzialną za powstanie tego mobilnego przewodnika jest Jakub Pawłowski.