Krytyczne dni w życiu czteromiesięcznej Nadii: wybudzona ze śpiączki farmakologicznej

Po trudnym i dramatycznym okresie w życiu, czteromiesięczna Nadia, która doznawała przemocy, została przyjęta do szpitala w Rzeszowie. Portal Rzeszów News podał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia dziewczynki, z których wynika, że nastąpiło wybudzenie z farmakologicznie wywołanej śpiączki.

Rzecznik Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie, Tomasz Warchoł, ujawnił te informacje mediom. Potwierdził, że Nadia wróciła do świadomego życia – zaczęła reagować na bodźce zewnętrzne i wykonywać podstawowe czynności życiowe. Dodał również, że perspektywy dla dalszej terapii są optymistyczne i planowana jest przeniesienie Nadii na oddział neurologiczny.

Sytuacja dziewczynki była na tyle poważna, że lekarze postanowili wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Portal Rzeszów News poinformował, że Nadia została z niej wybudzona w poniedziałkowy poranek 30 października.

Nadia została przewieziona do szpitala w Rzeszowie 19 października; wcześniej była leczona w specjalistycznym szpitalu w Jaśle, gdzie trafiła za sprawą swojej matki. Wówczas lekarze zdiagnozowali u dziewczynki zespół dziecka maltretowanego, który objawiał się złamaniami kończyn. Nadia po operacji została przeniesiona na oddział neurologiczny ze względu na stwierdzone urazy głowy. Obecnie jest pod opieką na oddziale intensywnej terapii. Rzecznik szpitala zauważył również, że dziewczynka była „nadpobudliwa i lękliwa”.