Trwają przygotowania do kolejnej edycji Rzeszowskich Spotkań Teatralnych

Rzeszów jest gospodarzem corocznego wydarzenia teatralnego, które tym razem odbędzie się w dniach od 10 do 19 listopada. To kolejna edycja Rzeszowskich Spotkań Teatralnych, które po raz pierwszy przekształciły się w Festiwal Arcydzieł w zeszłym roku, gromadząc tłumy entuzjastów sztuki teatralnej, którzy mieli okazję podziwiać prezentacje znakomitych polskich artystów.

W tym roku Nurt Główny Festiwalu to spektakle oparte na utworach wielkich mistrzów literatury z Polski i całego świata. Na deskach rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej publiczność zobaczy nowe interpretacje tekstów Juliusza Słowackiego, Williama Shakespeare’a, Aldousa Huxley’a, Arthura Millera czy Sławomira Mrożka. Przedstawienia zostaną ocenione zarówno przez publiczność, jak i Jury składające się z Anny Augustynowicz – reżyserki teatralnej i telewizyjnej, Anny Sroki-Hryń – aktorki i wokalistki, Jacka Sieradzkiego – krytyka teatralnego i Jana Wolskiego – profesora Zakładu Kultury Mediów z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas festiwalu nie zabraknie również czytań performatywnych dramatów, które powstały podczas tegorocznej edycji Sceny Nowej Dramaturgii. Za kierunek tego projektu odpowiadają Martyna Łyko, reżyserka oraz Witold Mrozek – krytyk teatralny i dziennikarz. Efekty współpracy reżyserko-dramaturgicznych duetów, które zostały wyłonione w ramach Teatralnego Speed Datingu, także zostaną zaprezentowane podczas tego wydarzenia.