Manifestacja przeciwko izraelskim działaniom w Strefie Gazy

Grupa Akcja Socjalistyczna, zdecydowała się dzisiaj pokazać swój sprzeciw wobec aktualnej sytuacji w Strefie Gazy, organizując demonstrację na rzeszowskim Rynku. Takie protesty odbywają się obecnie w wielu miejscach w Polsce, a ich uczestnicy nie mogą biernie patrzeć na to, co uznają za ludobójstwo dokonane przy wsparciu globalnych mocarstw. Działania te mają miejsce o godzinie 17:00, w poniedziałek, w centrum Rzeszowa.

Agresja Izraela na Strefę Gazy trwa od 7 października i nie wykazuje znaków ustępowania. Zgodnie z najnowszymi danymi, do 26 października 2023 roku, liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła przerażający poziom co najmniej 7760 osób. Spośród nich ponad 3000 stanowią dzieci. Liczba osób poszkodowanych przekracza 20 tysięcy. Szczególnie zatrważające jest to, że 70% ofiar stanowią kobiety, dzieci oraz osoby starsze.

Akcja Socjalistyczna uważa, że obecne wydarzenia w Strefie Gazy stanowią naruszenie praw człowieka, zbrodnie przeciwko ludzkości i są aktem okrucieństwa bez jakiejkolwiek formy usprawiedliwienia. Mimo tak drastycznej sytuacji, Polska i inne kraje zachodnie pozostają niemal obojętne na te zdarzenia. Mimo liczby ofiar osiągającej tysiące, sojusznicy Izraela na Zachodzie nie wycofują swojego niezachwianego poparcia. Sprzeciw wobec tej tragedii wyrażają manifestacje setek tysięcy osób na całym globie, dziesiątków tysięcy w Europie, oraz tysięcy w Polsce, które masowo gromadzą się na ulicach.