Zaskakujące zdarzenie w Rzeszowie: dzik potrącony na ulicy Lubelskiej

Podczas niedzielnego wieczoru na rzeszowskim odcinku ulicy Lubelskiej doszło do zaskakującej kolizji. Samochód osobowy, jadący tą trasą, zderzył się z dzikiem, który przechadzał się po drodze.

Wypadkowe wydarzenie miało miejsce przed godziną 18:00, dokładnie na przecięciu z Osiedlem Bella Dolina. Wcześniejsze obserwacje wskazywały, że w okolicy pojawiał się dzik. Fiat Panda, który poruszał się drogą kierując się w stronę Ronda im. Rodziny Ulmów, nieoczekiwanie zetknął się ze zwierzęciem.

Reprezentanci straży miejskiej z Rzeszowa oficjalnie potwierdzili informację o zaistniałym zdarzeniu, mówiąc: „Tak, to prawda. Dzik został potrącony na ulicy Lubelskiej. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce wezwaliśmy weterynarza”. Funkcjonariusze policji również dotarli na miejsce incydentu. Pomimo kolizji samochód, który uderzył dzika, nie został poważnie uszkodzony i mógł kontynuować jazdę. Policja nie odnotowała wypadku, a jedynie kolizję, co sugeruje, że kierowca Fiata Panda nie odniósł obrażeń.

Warto zaznaczyć, że podczas niedzielnego wieczoru warunki atmosferyczne były dalekie od idealnych. Padający deszcz mógł wpłynąć na utrudnienie hamowania przez kierowcę samochodu.