11. Edycja Rzeszów Jazz Festiwal: Tydzień Jazzu na Podkarpaciu

Podkarpacie znowu stanie się areną dźwięków jazzu, dzięki 11. edycji Rzeszów Jazz Festiwal, największemu festiwalowi tego gatunku muzyki w regionie. Wydarzenie zaplanowane jest na dni od 11 do 18 listopada 2023 roku. W ciągu tego tygodnia odbędzie się sześć koncertów oraz prezentacje fotografii. Mike Stern, amerykański gitarzysta fusion jazzowy, znany z nagrania trzech albumów studyjnych z Milesem Davisem oraz współpracy z takimi artystami jak Jaco Pastorius, Michael Brecker czy Billy Cobham, będzie głównym punktem tegorocznego festiwalu.

Festiwal zostanie oficjalnie otwarty koncertem 11 listopada, który odbędzie się w kościele ojców Dominikanów. Uroczysta inauguracja będzie tradycyjnie połączona z obchodami Dnia Zadusznego. Na scenie pojawi się harfistka Agnieszka Grela – Fedkowicz z solowym recitalem.

14 listopada o godzinie 18:00 planowany jest wernisaż obrazów stworzonych podczas poprzednich edycji festiwalu. Tego samego dnia o godzinie 20:00 w Kino za Rogiem Cafe wystąpi trio gitarzysty Jakuba Żołubaka, które zaoferuje muzykę jazzową o klimatycznym, przestrzennym brzmieniu, z elementami innych gatunków muzycznych.

15 listopada w Rzeszowskich Piwnicach zagra Bernard Maseli, legendarny wirtuoz wibrafonu i jego elektrycznej odmiany. Wystąpi wraz ze swoim Dragonflies Project, które tworzą dwie utalentowane instrumentalistki: Klaudia Wachtarczyk i Justyna Mikrut.

16 listopada, zgodnie z tradycją festiwalu, będzie dniem dedykowanym studentom kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas koncertu „Barwy Jazzu” w Rzeszowskich Piwnicach zaprezentują oni samodzielnie przygotowany program muzyczny, który zakończy się jam session.