XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach: Turniej dla Pasjonatów Królewskiej Gry

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zaplanowane zostały na dni od 8 do 12 listopada 2023 roku. Scena zmagania to Rzeszowski Dom Kultury, filia Słocina. Kluczową rolę w organizacji tych zawodów pełni Roman Wąsik, będący jednocześnie Dyrektorem oraz Sędzią Głównym Turnieju.

Wszystkie osoby, które nie odmawiają sobie przyjemności z gry w szachy, niezależnie od wieku, mogą zgłosić swój udział w turnieju. Laureaci mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz finansowych. Jak zwykle, około Dnia Niepodległości najlepsi szachiści z miasta Rzeszowa i pobliskich miejscowości spotkają się, aby rywalizować o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy regionu Podkarpacie.

Szacunek dla sztuki szachowej podczas XV Mistrzostw Rzeszowa jest gwarantowany przez organizatora – Romana Wąsika. To on jest twórcą Rzeszowskiego Klubu Szachowego, cenionym sędzią, nauczycielem, propagatorem gry szachowej i trenerem. Wśród wielu jego podopiecznych znalazł się między innymi Miłosz Szpar, który obecnie jest mistrzem międzynarodowym w tej dyscyplinie.