Dodatkowe autobusy elektryczne dołączają do floty MPK Rzeszów

Flota rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) została uzupełniona o nowe jednostki napędzane prądem. Tym razem wzbogaciły ją 9-metrowe autobusy marki Solaris, które mają na celu zapewnić obsługę tych linii komunikacyjnych, które cieszą się mniejszą popularnością.

Na chwilę obecną dwa z sześciu zakupionych przez lokalne władze krótszych modeli autobusów Solaris dotarły do Rzeszowa. Producent zobowiązał się dostarczyć pozostałe cztery egzemplarze w listopadzie tego roku.

Marek Filip, prezes MPK Rzeszów, wyjaśnia, że nowe pojazdy rozpoczną służbę w grudniu. Zostaną one skierowane przede wszystkim na mniej uczęszczane trasy oraz na te, gdzie z powodu ograniczeń manewrowych trudno jest poruszać się większymi pojazdami.

Początkowo planowane było nabywanie autobusów napędzanych gazem CNG. Decyzja ta jednak uległa zmianie ze względu na rosnące koszty związane z eksploatacją tego typu jednostek. W rezultacie podjęto decyzję o zakupie autobusów elektrycznych, które obecnie są nieco tańsze w eksploatacji.