Zaproszenie na spotkanie z Joanną Jax, autorką uznanych powieści historycznych, w Rzeszowskiej Bibliotece Publicznej

Joanna Jax, pisarka znana z tworzenia fascynujących książek o tematyce historycznej, będzie gościem specjalnym na spotkaniu organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie nosi tytuł „Historie pisane przez życie”, a odbędzie się 23 listopada, punktualnie o godzinie 17. Miejscem, gdzie zaplanowane jest spotkanie, jest główna wypożyczalnia WiMBP, położona przy ulicy Dąbrowskiego pod numerem 33A w Rzeszowie. Biblioteka zapewnia bezpłatny dostęp do tego wydarzenia.

Joanna Jax to pseudonim literacki Joanny Jakubczak. Urodziła się i mieszka w Olsztynie, jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez długie lata była związana z międzynarodowymi korporacjami finansowymi. Tworzy nie tylko książki – maluje również na szkle, wykorzystując unikalną technikę warstwową. Pasjonuje ją literatura biograficzna oraz grafika. Jax zajmuje się też copywritingiem, pisze felietony i angażuje się jako wolontariuszka w Fundacji dla Rodaka.

Joanna Jax zadebiutowała jako autorka w 2014 roku, kiedy to ukazało się jej dzieło „Dziedzictwo von Becków”. Książka ta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony recenzentów, jak i czytelników. Jej następne powieści „Długa droga do domu” (2015) oraz „Piętno von Becków” (2016) umocniły jej pozycję na rynku literackim. W 2018 roku miłośnicy twórczości Joanny Jax mogli cieszyć się z wydania sześciotomowego cyklu powieściowego zatytułowanego „Zemsta i przebaczenie” oraz książki „Syn zakonnicy”. W latach 2018 i 2019 ukazały się kolejne powieści: cykl „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów” oraz „Białe róże z Petersburga”.