Planowane zmiany w rozkładzie jazdy autobusów miejskich w Rzeszowie zostały opóźnione o miesiąc

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Rzeszowie miał zamiar wdrożyć nowy rozkład jazdy na dziewięciu liniach autobusowych począwszy od pierwszego dnia grudnia. Jednakże, decyzję o zmianach zdecydowano się przesunąć o miesiąc, aby umożliwić dalsze konsultacje z kierowcami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK).

Nowe plany zakładały wprowadzenie zmian w harmonogramie dla następujących linii autobusowych: 6, 10, 31, 32, 36, 40, 42, 43 oraz 49, począwszy od pierwszego grudnia – wyjaśnił Maciej Chłodnicki, rzecznik ZTM. Głównym celem tych zmian było dostosowanie godzin odjazdu autobusów obsługiwanych przez MPK.

Na przykład planowano, że autobusy linii numer 10 będą kursować co pół godziny w dni robocze. Linia numer 12 miała natomiast przewidziane kursy co dziesięć minut w dni nauki szkolnej oraz co kwadrans podczas godzin południowych. Autobusy linii 31 miały wyjeżdżać co pół godziny w dni robocze od 5:00 do 10:00, a w soboty – co godzinę.

Chłodnicki dodał też, że pojedyncze kursy mogłyby zostać usunięte z rozkładów niektórych linii.

Planowane zmiany miały wejść w życie w najbliższy piątek, 1 grudnia. Jednakże, ZTM dwa dni przed planowanym terminem wprowadzenia zmian – w środę 29 listopada, ogłosił, że zostaną one przesunięte na późniejszy termin. Nowy planowany termin to 1 stycznia 2024 roku – poinformował rzecznik ZTM.