Dr inż. Izabela Zaborniak z Politechniki Rzeszowskiej triumfuje w XIV edycji Programu LIDER

Politechnika Rzeszowska ma powody do dumy, a dokładniej jej Wydział Chemiczny. Dr inż. Izabela Zaborniak, pracownik Katedry Chemii Fizycznej tejże uczelni, odniosła sukces w renomowanym konkursie naukowym. Wyróżnienie to zdobyła w XIV edycji programu LIDER, który finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Zdobyta nagroda uplasowała panią dr Izabelę Zaborniak na czele zwycięskich projektów, które wyróżniono w tym prestiżowym konkursie. Całkowity budżet jej projektu wynosi imponującą sumę 1 700 635,00 złotych.

Dr inż. Izabela Zaborniak swoje bogate doświadczenie naukowe zdobywała stopniowo i konsekwentnie. Najpierw pod okiem prof. Pawła Chmielarza realizowała pracę doktorską, a potem rozwijała swoje umiejętności podczas licznych staży naukowych w prestiżowych jednostkach badawczych za granicą – informuje Damian Gębarowski, rzecznik prasowy i dyrektor Centrum Komunikacji i Kultury Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Pani dr Zaborniak jest także aktywna na uczelni jako zastępca opiekuna Studenckiego i Doktoranckiego Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej „IPSUM”. Ponadto, jest członkiem grupy badawczej pod nazwą Chmielarz Research Group. Wszystko to podkreśla jej zaangażowanie oraz pasję do nauki i badań.