Otwarcie dwóch nowych lodowisk w Rzeszowie – inicjatywa dla miłośników jazdy na łyżwach

Rzeszowski Urząd Miasta z radością donosi o planowanym otwarciu kolejnych dwóch ślizgawek na terenie miasta. Pierwsza z nich, będąca największą w całym Rzeszowie, ma zostać zlokalizowana przy ulicy Wyspiańskiego, natomiast druga ma znaleźć swoje miejsce przy alei Powstańców Warszawy. To właśnie mieszkańcy Rzeszowa byli pomysłodawcami tej inicjatywy.

Samorząd Rzeszowa cieszy się z możliwości powiększenia liczby lodowisk na terenie miasta i podkreśla, że w tym roku mieszkańcy będą mieć do dyspozycji większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej. „Z przyjemnością informujemy o otwarciu dwóch nowych lodowisk” – przekazał Urząd Miasta.

Warto przypomnieć, że w Rzeszowie już funkcjonują dwie takie placówki – na skwerze Millenium Hall oraz w Parku Sybiraków. Chociaż rok temu sytuacja była identyczna, to jednak sezon 2023/2024 będzie wyjątkowy – przewiduje się bowiem funkcjonowanie aż czterech lodowisk, co z pewnością ucieszy miłośników jazdy na łyżwach.

Realizacja projektu budowy nowych lodowisk jest wynikiem współpracy rzeszowskiego samorządu z prywatnym przedsiębiorstwem, które zajmie się prowadzeniem ślizgawek. Trzyletnia umowa zakłada, że miasto udostępni firmie teren pod te obiekty. Rzeszów ma być tym samym pierwszym polskim miastem, w którym partner biznesowy uruchomi dwie placówki tego typu. Dodatkowo, jedno z tych lodowisk ma być największe spośród wszystkich prowadzonych przez to przedsiębiorstwo.