Czwarta edycja warsztatów muzyki liturgicznej w Rzeszowie gromadzi 100 uczestników

Warsztaty muzyki liturgicznej, będące jednocześnie okazją do pogłębienia wiary podczas rekolekcji, po raz czwarty zainaugurowały swoje działania u Bernardynów w Rzeszowie w piątek. W tegorocznej edycji zgromadziły one okręg stumiesięczny grono uczestników.

Wśród osób biorących udział w warsztatach, znaleźli się nie tylko mieszkańcy Rzeszowa i jego najbliższych okolic, ale także przybysze z dalszych stron Polski, jak na przykład Lublin czy Warszawa. Wszyscy oni zmierzą się z wyzwaniem rozwijania swoich umiejętności muzycznych na tym unikalnym wydarzeniu.

Program warsztatów jest bardzo bogaty i różnorodny. Obejmuje on między innymi szlifowanie talentu w śpiewie chóralnym. To jednak nie koniec atrakcji – przewidziano również miejsce dla kwartetu smyczkowego oraz instrumentów dętych takich jak flet i obój.

Tegoroczne warsztaty zakończą się nabożeństwem niedzielnym kończącym weekend. Msza święta odbędzie się w rzeszowskim kościele bernardyńskim, gdzie o godzinie 15:00 wszyscy zainteresowani będą mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy uczestników warsztatów.