Nowy rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu z kilkoma zmianami od 10 grudnia

Rozpoczynając od niedzielnej daty 10 grudnia, podróżni, którzy często korzystają z pociągów, muszą przygotować się na nowy rozkład jazdy. W województwie podkarpackim można oczekiwać kilku innowacji. Polregio, znany przewoźnik kolejowy, zdecydował się zwiększyć liczbę par połączeń między Rzeszowem a lotniskiem w Jasionce do liczby trzynastu jako część inicjatywy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Co więcej, pojawią się również pociągi przejeżdżające przez Dębicę do Oświęcimia. PKP Intercity, inny znany przewoźnik kolejowy, zaprojektował nowe połączenie niedzielne między Przemyślem a Krakowem.

Nowy roczny harmonogram dla edycji 2023/2024 jest planowany do wprowadzenia w dniu 10 grudnia obecnego roku, a jego zastosowanie będzie obowiązywało do dnia 14 grudnia 2024 r. Zarządca infrastruktury kolejowej, czyli spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zaplanował cztery korekty wynikające z prac modernizacyjnych. Te korekty wejdą w życie zgodnie z następującymi datami: 10 marca, 9 czerwca, 1 września i 10 listopada 2024 r.

W kontekście zmian w rozkładzie Polregio na Podkarpaciu, nowy harmonogram dotyczy przede wszystkim połączeń Regio i Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA). Do wyboru jest 270 planowanych połączeń Regio i PKA na przestrzeni całego dnia. W województwie podkarpackim będzie dodane również dwie nowe trasy. Pierwsza nowa trasa będzie obsługiwała trasę Rzeszów Główny – Mielec/Padew – Rzeszów Główny od dnia 1 lutego 2024 r. Planowane jest uruchomienie czterech pociągów obsługujących tę trasę, które będą korzystać z nowoczesnych pojazdów hybrydowych.