Różne przyczyny awarii parkometrów w Rzeszowie i sposoby radzenia sobie z tym problemem

Dość często zdarza się, że parkometry w Rzeszowie nie działają prawidłowo. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele – od problemów technicznych, przez braki w konserwacji, aż po celowe akty wandalizmu. Dodatkowo, ze względu na ich wiek, ostatnie silne mrozy spowodowały wyładowanie akumulatorów w tych urządzeniach.

Pomimo że lokalne władze dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej naprawić wszelkie uszkodzenia i utrzymanie parkometrów w należytym stanie, opóźnienia w tym procesie są nieuniknione. Niewątpliwie ograniczony dostęp do miejsc parkingowych ma negatywny wpływ na komfort życia mieszkańców, jednak istnieją różne metody zaradcze na taką sytuację.

Jedną z alternatyw dla tradycyjnej płatności za postój jest korzystanie z aplikacji mobilnych umożliwiających regulowanie opłat za parkowanie. Ich popularność stale rośnie, co pozwala kierowcom ominąć niedziałające parkometry i sprostać opłatom za postój za pomocą swojego smartfona. Dodatkowo, niektóre banki oferują możliwość dokonania płatności za postój w strefach płatnego parkowania za pośrednictwem swoich aplikacji mobilnych. Wystarczy wprowadzić numer rejestracyjny samochodu i uiścić opłatę.

Chociaż problem awarii dotyka niektóre parkometry, to jednak w obszarze strefy płatnego parkowania znajduje się wiele sprawnych urządzeń. W związku z tym, władze miasta zachęcają do korzystania z sąsiednich parkometrów w sytuacji, gdy najbliższe urządzenie jest niesprawne. Dzięki aktywnemu informowaniu o wszelkich problemach z funkcjonowaniem parkometrów, można przyspieszyć proces ich naprawy i poprawić efektywność całego systemu parkowania. Każde z urządzeń jest wyposażone w numer infolinii, pod który można zadzwonić w przypadku zaistniałych problemów.