W Rzeszowie wprowadzono nową formę biletów komunikacji miejskiej, inwestując w e-bilety 1,5 miliona złotych

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Rzeszowie zainwestował 1,5 miliona złotych na modernizację systemu biletowego w miejskim transporcie. Sfinansowano to z funduszy pozyskanych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Rzeszowski ZTM dał zielone światło dla elektronicznej formy biletów, które pasażerowie mogą nabyć online. Ta nowa metoda zakupu biletów została wprowadzona w sklepie internetowym o nazwie „e-bilet”, gdzie dostępne są bilety na krótki okres oraz bilety miesięczne. Można tam również znaleźć bilety imienne, począwszy od tych ważnych przez 5 dni aż do tych obowiązujących przez 180 dni.

Zakupione poprzez stronę internetową bilety mogą być przypisywane do konkretnych kart płatniczych lub aplikacji mobilnych. Celem tego rozwiązania jest ułatwienie korzystania z miejskiego transportu dla mieszkańców i gości Rzeszowa.

Elektroniczny system biletowy ZTM-u w Rzeszowie umożliwia także przypisywanie biletów do różnorodnych platform, takich jak aplikacje mobilne, karty płatnicze, portfele elektroniczne i nawet smartwatche. Jest to kolejny krok w kierunku cyfryzacji transportu publicznego w Rzeszowie.