Przebudowa ulic w Rzeszowie: Zamknięcie ulicy Kopernika na półtora miesiąca

Zgodnie z informacjami, które zostały przekazane przez Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, oczekuje nas zamknięcie ulicy Kopernika w wyniku planowanej przebudowy ul. Grunwaldzkiej. Przerwa w normalnym funkcjonowaniu tej arterii komunikacyjnej potrwa około 1,5 miesiąca.

Dokładny harmonogram prac przewiduje rozpoczęcie zamknięcia tej ulicy w nocy z 10 stycznia 2024 r. na 11 stycznia 2024 r. Ulica Kopernika, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Konarskiego do ulicy Grunwaldzkiej, będzie nieprzystępna dla ruchu kołowego. W związku z powyższym, obowiązywać będzie specjalna tymczasowa organizacja ruchu, mająca na celu usprawnienie przepływu pojazdów w czasie trwania prac budowlanych.

Prace modernizacyjne na ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęto już pod koniec października 2023 roku i ich zakres jest naprawdę imponujący. Największym wyzwaniem, a zarazem najkosztowniejszym elementem całego przedsięwzięcia, jest przede wszystkim przebudowa starych, podziemnych instalacji. Dotychczasowe oświetlenie uliczne zostanie zastąpione przez nowoczesne, energooszczędne oprawy LED.

W ramach prac nad modernizacją ulicy Grunwaldzkiej, zaplanowano również wymianę nawierzchni na deptaku. Obecna betonowa kostka brukowa zostanie zastąpiona materiałami o wyższej jakości, takimi jak płyty granitowe oraz szara kostka kamienna.