Debiutancka ekspozycja pod tytułem "Światy wewnętrzne" w Galerii Nierzeczywistej

Rozpoczęcie nowego roku artystycznego w Galerii Nierzeczywistej, będącej częścią Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, zainauguruje wystawa zatytułowana „Światy wewnętrzne”. Organizatorzy przedstawiają to wydarzenie jako niezwykłe doświadczenie, które pobudza zarówno ciało, jak i ducha. Oprócz samej ekspozycji, planowane są również spotkania z autorkami prac oraz warsztaty.

Kreatorki wystawy zaprosiły psychoanalityków i psychoterapeutów do twórczego działania. Poprzez własne interpretacje teorii analitycznych pragną ukazać, jak oddziałują one na nasze prywatne sfery oraz jaki mają wpływ na naszą percepcję i użytkowanie języka psychoanalitycznego. W założeniach projektu kluczowe jest rozbudzanie wyobraźni, odkrywanie metafor wspólnego dla danego środowiska pola oraz procesy destrukcji i odbudowy, spontanicznego gestu, zabawy i dzielenia się kreatywnością.

Cele te odzwierciedla publikacja K. Kocjan i E. Sala-Hołubowicz „Przejścia wewnętrzne, pomiędzy myśleniem a czuciem”, z której pochodzą prezentowane prace. Podczas tworzenia książki zgromadzono bogaty zbiór dzieł artystycznych, w tym poezję, obrazy, rzeźby, grafiki, memy oraz komentarze. Autorki zapraszają do zapoznania się z wystawą obejmującą dorobek publikacji oraz udziału w towarzyszących jej warsztatach.

Uroczysta inauguracja wystawy „Światy wewnętrzne” odbędzie się 13 stycznia 2024 roku o godzinie 16:00 w Galerii Nierzeczywistej przy ul. Jana Matejki 10 w Rzeszowie. Za przygotowanie ekspozycji odpowiada Ewa Jeżowska-Charchut.