Interwencja Służby Celno-Skarbowej w Krościenku: Próba przemytu 400 sztuk sterydów nieudana

Urzędnicy Służby Celno-Skarbowej zlokalizowani w Krościenku skutecznie przeciwdziałali próbie przemytu niemalże 400 jednostek sterydów. Osobą podejrzaną o nielegalny proceder jest 43-letni mężczyzna zamierzający wprowadzić zabronione substancje na terytorium Polski.

Pracownicy Oddziału Celnego w Krościenku przeprowadzili inspekcję pojazdu przybywającego do naszego kraju z Ukrainy. Wśród kontrolowanych środków transportu znalazł się samochód zarejestrowany w Holandii, którego kierowcą był 43-letni polski obywatel.

Podczas dokładnej kontroli pojazdu, funkcjonariusze natrafili na aż około 400 fiolki zawierające testosteron – hormon często używany w celu przyspieszenia wzrostu masy mięśniowej. Środki te ukryte były w bagażach. Wobec kierowcy, który jest teraz głównym podejrzanym o organizowanie przemytu, wszczęto postępowanie karne skarbowe. Dalej prowadzone czynności są w rękach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu – to tamtejszy rzecznik, podkom. Edyta Chabowska, przekazała na ten temat informacje do Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.