Marek Bałata świętuje 40 lat obecności na scenie muzycznej – koncert w WDK Rzeszów

Świętujący swoje 40-letnie doświadczenie sceniczne Marek Bałata, ceniony artysta jazzowy, grafik i kompozytor, zaprasza na swój jubileuszowy występ. Wydarzenie to odbędzie się w uznawanym miejscu spotkań kulturalnych – Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na program koncertu składają się nie tylko standardy jazzowe, ale także popularne utwory Czesława Niemena. Warto dodać, że na ten wyjątkowy koncert WDK oferuje darmowe bilety.

Tego wyjątkowego wieczoru, 27 stycznia 2024 roku, o godzinie 19:00 sala widowiskowa WDK stanie się gospodarzem Benefisu połączonego z koncertem jubileuszowym pod tytułem „Marek Bałata 40 lat na scenie”. Możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatna, a bilety będą dostępne do odbioru w siedzibie WDK od dnia 15 stycznia.

Koncert będzie okazją do wysłuchania Marka Bałaty wykonującego standardy jazzowe oraz jego autorskie utwory. Artysta zaprezentuje również piosenki ze spektakli muzycznych, w których brał udział, a także wielkie hity Czesława Niemena. Całość urozmaicą rozmowy przeprowadzane na scenie z Artystą. Wydarzenie to będzie również doskonałą okazją, aby przybliżyć dorobek Marka Bałaty jako grafika – jest on bowiem absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W trakcie benefisu publiczność będzie miała możliwość obejrzenia archiwalnych fotografii oraz nagrań audio-wideo.

Na scenie artysta będzie wspierany przez zespół wybitnych polskich muzyków jazzowych, w tym m.in. pianistę Dominika Wanię.