Akcja gaszenia pożaru w magazynie policyjnym w Rzeszowie trwała blisko 4 godziny

Pożar wybuchł w policyjnym magazynie, zlokalizowanym przy ulicy Poniatowskiego w Rzeszowie – akcja strażaków, którzy zmagali się z ogniem, trwała blisko 4 godziny. Magazyn, który należy do Komendy Wojewódzkiej Policji, ma osiem metrów wysokości.

Niefortunne zdarzenie miało miejsce w czwartek, 11 stycznia. Ekipa straży pożarnej została powiadomiona o sytuacji o godzinie 7:43. Jak opisuje kpt. Jan Czerwonka, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, ogniem zostały objęte cztery pomieszczenia na parterze magazynu. W nich przechowywany był między innymi sprzęt elektroniczny. Obszar zajęty przez ogień wynosił 50 metrów kwadratowych.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się siedem zastępów straży pożarnej oraz 20 ratowników. Całość akcji gaśniczej trwała prawie cztery godziny. W wyniku pożaru spłonęły urządzenia elektroniczne oraz elementy wyposażenia warsztatu znajdującego się w magazynie.

Kpt. Czerwonka informuje, że straty wynikłe z pożaru szacowane są na pół miliona złotych. Sam budynek doznał uszkodzeń na kwotę 80 tysięcy złotych, natomiast koszt zniszczonego wyposażenia wynosi 420 tysięcy złotych. Przyczyny wybuchu pożaru w policyjnym magazynie nie są na razie znane. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń.