Wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu drogi S19: Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret

Kompania Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret została wybrana jako firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 między miejscowościami Jawornik a Lutczą. Procedura przetargowa zakończyła się wyborem tej firmy, która zaproponowała realizację projektu za cenę 1 849 563 300 zł brutto. Czas realizacji tego zadania wyniesie 59 miesięcy, a okres gwarancji zostanie przedłużony o kolejne 5 lat.

Charakterystyka prac

Projekt ten będzie realizowany w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych rządu, stosując system „Projektuj i buduj”. Planowany odcinek szlaku Via Carpatia, który połączy Jawornik z Lutczą, ma długość około 5,2 km. Jednym z elementów trasy będzie estakada nad obecną drogą krajową nr 19, o długości około 780 metrów i wysokości filarów do 36 metrów. Estakada przechodzi następnie w dwunawowy tunel o długości prawie 3 km, który przebiega pod górą Kamieniec. Będzie to najdłuższy z trzech tuneli, które są planowane do wybudowania na terenie województwa podkarpackiego w ciągu trasy S19.

Planowane prace obejmują budowę drogi o długości około 5,2 km, o profilu dwujezdniowym, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach oraz pasem awaryjnym. W trakcie budowy głównej trasy zostaną również zrealizowane dodatkowe obiekty inżynierskie, takie jak wcześniej wspomniana estakada i tunel, a także most służący jako przejście dla małych zwierząt.