Sytuacja awaryjna na linii kolejowej Rzeszów – Jasionka spowodowana zdarzeniem drogowym

Po otrzymaniu zgłoszenia od maszynisty o potrąceniu osoby na linii kolejowej, doszło do czasowego wstrzymania ruchu pociągów pomiędzy Rzeszowem a Jasionką. Jednakże, pomimo informacji przekazanej przez maszynistę, policja nie potwierdziła incydentu.

Incydent miał miejsce we wtorek 30 stycznia, około szóstej rano. Pociąg kursujący na trasie Rzeszów Główny – Jasionka Lotnisko niespodziewanie zatrzymał się na ulicy Warszawskiej, położonej między stacjami Staromieście a Miłocin. Na miejsce natychmiast przybyły dwa patrole policyjne oraz karetka pogotowia – relacjonują osoby będące na miejscu zdarzenia.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie potwierdziła w toku interwencji, że zgłoszenie o potrąceniu osoby wpłynęło od maszynisty pociągu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we wtorkowy poranek. Rzeczniczka Komendy, asp. sztab. Magdalena Żuk, informuje, że maszynista wskazał na starszą panią idącą wzdłuż torów jako osobę, którą miał potrącić.

Jednakże, kobieta konfrontowana na miejscu zaprzeczyła jakoby doszło do potrącenia. Według relacji Magdaleny Żuk, starsza pani nie miała widocznych śladów po zdarzeniu i nie odniosła żadnych obrażeń. Niemniej jednak, ze względu na interwencję policyjną, ruch pociągów na wyznaczonej trasie został czasowo zawieszony.