Potężne zderzenie na drodze powiatowej na Podkarpaciu: 5-latek wśród poszkodowanych

Wstrząsające zdarzenie miało miejsce na Podkarpaciu. Na trasie powiatowej Cmolas-Mechowiec doszło do groźnej kolizji, w której ucierpiały trzy osoby. Rannych zostało dwóch kierowców oraz mały pasażer – pięcioletnie dziecko. Informacje o tragicznym incydencie przekazała policja z Kolbuszowej.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu, 45-letnia kobieta, nieodpowiednio dostosowała prędkość do panujących warunków drogowych. W rezultacie straciła kontrolę nad swoim pojazdem i wypadła z własnego pasa ruchu, wpadając na przeciwny. Tam doszło do bezpośredniej kolizji z nadjeżdżającym samochodem, którym podróżowało pięć osób – w tym wspomniane wcześniej dziecko.

Bezpośrednio po zdarzeniu wymagającym natychmiastowej pomocy okazało się, że ranny jest 53-letni kierowca samochodu, który uległ kolizji oraz wspomniany już 5-letni pasażer. Obaj trafili do szpitala. Do placówki medycznej przewieziono również 45-latkę, która spowodowała wypadek. W samochodzie, którym podróżowało dziecko, znajdowała się jeszcze jedna dorosła osoba – 40-letnia kobieta, a także dwoje innych dzieci w wieku 7 i 3 lat.