16-letni napastnik ze schroniska dla nieletnich pod Lublinem napadł na 12-latkę

Niezwykle drastyczne zdarzenie miało miejsce w Rzeszowie w pierwszej połowie listopada, kiedy to 16-letni chłopiec wielokrotnie zaatakował nożem dziewczynę o cztery lata młodszą od siebie. Po zdarzeniu, młody przestępca został aresztowany i umieszczony w ośrodku dla nieletnich.

Pełnomocnik 16-latka wystąpił z wnioskiem o uwolnienie swojego klienta z placówki dla nieletnich pod Lublinem, gdzie obecnie przebywa na mocy decyzji sądu. Sąd Okręgowy w Rzeszowie ma rozpatrzyć tę sprawę 15 lutego – jak podaje TVN24. Prezes sądu rejonowego, sędzia Tomasz Berezowski potwierdził tę informację podczas rozmowy z telewizją. Jednocześnie, sąd będzie musiał ocenić wniosek o przedłużenie pobytu nastolatka w tej placówce co najmniej do trzeciego tygodnia lutego.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Chociaż maksymalna kara za tego typu przestępstwo według Kodeksu karnego to dożywocie, ze względu na młody wiek przestępcy, grozi mu maksymalnie 25 lat pozbawienia wolności. W wyniku ciężkich ran odniesionych podczas napaści, 12-letnia ofiara może stracić wzrok – informuje TVN24.