Zmodernizowana stacja Rzeszów Główny zapewnia większe bezpieczeństwo pasażerom

Podróżni korzystający z usług stacji Rzeszów Główny mają teraz dostęp do ulepszonej informacji pasażerskiej. W ramach nowego projektu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadziły system wyświetlaczy cyfrowych i komunikatów głosowych na peronach oraz w przejściach podziemnych. Cała inwestycja, sfinansowana ze środków POIiŚ, wyniosła ponad 8 mln zł netto.

Miejska stacja w Rzeszowie, po gruntownej modernizacji peronów, gwarantuje wygodę i dostępność dla wszystkich pasażerów. Kolejny etap inwestycji prowadzony przez PLK SA wiązał się z instalacją dynamicznego systemu informacji dla podróżnych oraz systemu monitoringu, co dodatkowo podnosi standard obsługi dla osób podróżujących pociągami.

Dzięki nowym rozwiązaniom na stacji Rzeszów Główny, pasażerowie mają łatwiejszy dostęp do informacji o ruchu pociągów. Wyświetlacze umieszczone na peronach oraz w przejściach podziemnych prezentują aktualne komunikaty o nadchodzących odjazdach i przyjazdach pociągów. Ulepszone nagłośnienie gwarantuje lepszą jakość komunikatów głosowych. Co więcej, bezpieczeństwo na stacji kolejowej w Rzeszowie zwiększa nowy system monitoringu, a kamery zostały zainstalowane również na nowo utworzonym przystanku Rzeszów Zachodni.

Zarządca infrastruktury kolejowej nieustannie dba o podnoszenie standardu obsługi pasażerów. Obejmuje to nie tylko modernizację peronów, ale również rozbudowę zakresu działania informacji dla podróżnych na stacjach i przystankach. Kolejne etapy obejmują instalację nowoczesnych urządzeń, takich jak system audio, elektroniczne wyświetlacze oraz monitoring. Na terenie Podkarpacia takie rozwiązania są już stosowane między innymi w Dębicy, Ropczycach i Sędziszowie Małopolskim. Jeszcze w tym roku, dodatkowe dane dotyczące ruchu pociągów na trasach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej otrzymają osoby korzystające z połączeń z Rzeszowa w kierunku Dębicy i Przeworska, Kolbuszowej i Strzyżowa oraz na lotnisko Jasionka.