Nowa przestrzeń rekreacyjna dla amatorów sportów ekstremalnych: Fun Park Baranówka

Planowane jest utworzenie nowego obszaru rekreacyjnego na osiedlu Baranówka w Rzeszowie, który będzie oferował tor z przeszkodami dla entuzjastów rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek. Projekt, nazwany Fun Park Baranówka, jest inicjatywą finansowaną z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024.

Przewidywane miejsce lokalizacji Fun Parku to rejony ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. Kompleks będzie składał się z trzech specjalistycznych torów do jazdy ekstremalnej. Tory będą miały różnorakie poziomy trudności, aby sprostać oczekiwaniom zarówno młodych adeptów tych sportów, jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Projekt ten został wybrany do realizacji dzięki głosom mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Miasto planuje ogłosić konkurs na wykonawcę tego zadania w najbliższych dniach. Wybrana firma będzie miała pół roku na ukończenie wszystkich prac, licząc od dnia podpisania umowy.

Fun Park Baranówka ma stanowić uzupełnienie istniejących już atrakcji rekreacyjnych w tym obszarze miasta, w szczególności wokół ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego. W 2021 roku zakończono tam budowę pumptracka. Kolejnym etapem była realizacja ogrodu kieszonkowego z alejkami, hamakami, leżakami i licznymi roślinami – posadzono tam prawie dwa tysiące okazów. Ostatnia inwestycja, to rozbudowa placu zabaw położonego w pobliżu górki saneczkowej. W ramach tego zadania zamontowane zostały m.in. duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, tyrolka oraz unikalna w skali miasta fabryka piasku.