Rutynowa kwalifikacja wojskowa dla 1277 mieszkańców Rzeszowa dobiega końca 25 kwietnia

Zgodnie z planem, decyzje dotyczące sprawności fizycznej i ewidencji wojskowej dla 1277 mieszkańców Rzeszowa będą podejmowane do 25 kwietnia. W tym okresie oczekuje się, że wszyscy zgłoszeni otrzymają wezwanie do stawienia się przed otwartą komisją wojskową.

To coroczne działanie ma na celu ocenę stanu zdrowia osób, które mogą potencjalnie zostać przyjęte do służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa jest obowiązkowa głównie dla mężczyzn urodzonych w roku 2005, ale także dla tych, którzy przyszli na świat w latach 2000-2004. Proces ten nie ominie również kobiet, które posiadają edukację, która może okazać się przydatna dla sił zbrojnych.

W odpowiedzi na te potrzeby, w Rzeszowie utworzono Powiatową Komisję Lekarską nr 1. Komisja ta mieści się w przychodni zdrowia publicznego zlokalizowanej przy ulicy Hetmańskiej 21 i to tam odbędą się wszystkie badania kwalifikacyjne.

Nie tylko Rzeszów bierze udział w tym procesie. Na Podkarpaciu kwalifikacje wojskowe obejmują około 15 tysięcy osób i również potrwają do końca kwietnia.