Planowane rozszerzenie ulicy Wyspiańskiego, jako alternatywa dla rozbudowującego się osiedla Kotuli

Ambitny plan rozszerzenia sieci drogowej obejmuje budowę nowego odcinka drogowego na ulicy Wyspiańskiego, który będzie połączony z ulicą Wołyńską. Firmy zainteresowane realizacją tego projektu mają możliwość składania swoich ofert do dnia 13 marca. Kto finalnie będzie odpowiedzialny za realizację tego przedsięwzięcia zostanie zdecydowane w kwietniu.

Projekt zakłada stworzenie 150-metrowego odcinka ulicy Wyspiańskiego. Jak podaje Artur Gernand z kancelarii prezydenta, zaplanowano również stworzenie szeregu dodatkowych infrastruktur, takich jak ścieżka rowerowa i chodnik, instalacje oświetleniowe oraz przebudowę istniejących instalacji podziemnych.

Firma, która podejmie się realizacji tego zadania, będzie miała na jego wykonanie siedem miesięcy. Według Gernanda, ulica Wyspiańskiego ma w przyszłości stać się alternatywną trasą dla mieszkańców rozbudowującego się osiedla Kotuli wobec głównej ulicy – Błogosławionej Karoliny. Dlatego też, jak zaznacza, inwestycje w rozbudowę ulicy Wyspiańskiego są sukcesywnie realizowane, pojawiają się kolejne jej odcinki.

Przypomina on również, że w ubiegłym roku wykonano już rozbudowę jednego z odcinków ulicy Wyspiańskiego – między dojazdem do Ronda im. Tomasza Stańki a wcześniej przebudowanym odcinkiem prowadzącym do ulicy Strzelniczej. Jezdnia na tym odcinku została poszerzona do sześciu metrów, co umożliwiło utworzenie dwóch pasów ruchu. Wybudowano tam również chodnik i instalacje oświetleniowe.

Kluczowym elementem tej inwestycji była wymiana gruntu, który nie posiadał odpowiedniej nośności. Koszt tej części projektu wyniósł 1,73 mln zł.