Zagraniczny deweloper otwiera 16. park przemysłowo-logistyczny na terenie Polski, pierwszy w regionie Podkarpacia

W ostatnich dniach roku, CTP, międzynarodowy deweloper nieruchomości, zamierza wprowadzić do użytku swój szesnasty polski park przemysłowo-logistyczny. Lokalizacja została wybrana z troską – to Podkarpacie, gdzie powstanie 12-metrowej wysokości magazyn o dużej powierzchni składowania, wyposażony w specjalne doki przeładunkowe. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na tym obszarze kraju.

Dotychczasowy rynek magazynowy na Podkarpaciu był jednym z najmniejszych w Polsce. Tymczasem obecnie region ten odnotowuje dynamiczny rozwój gospodarczy i coraz większą liczbę inwestycji zagranicznych firm, które decydują się na umiejscowienie tutaj swoich punktów produkcyjno-logistycznych.

To prawda, że potrzeby rynku wciąż przewyższają możliwości oferty, ale właśnie dlatego postanowiliśmy zrealizować projekt CTPark Rzeszów. Planujemy stworzyć w Polsce efektywną sieć parków biznesowych – mówi Piotr Flugel, dyrektor ds. budownictwa i COO w CTP Polska. Obecnie nasze inwestycje są już obecne w ośmiu województwach. W ramach nowego przedsięwzięcia dostarczymy na rynek dwa budynki, które oferują 16 200 m² i 33 400 m² powierzchni do wynajęcia. Prace nad większym z nich już ruszyły.

Podkarpacie to region, który nazywany jest bramą do Europy Wschodniej i jest jednym z obszarów o największym potencjale wzrostu dla sektora przemysłowo-logistycznego. Dobór lokalizacji nie jest przypadkowy – to tutaj krzyżują się najważniejsze trasy transportowe, zarówno północ-południe, jak i wschód-zachód.