Nicki Pedersen z Danii dołącza do żużlowego zespołu Stal Texom na sezon Drugiej Ekstraligi

Pochodzący z Danii zawodnik, Nicki Pedersen, jest najnowszym wzmocnieniem drużyny Stal Texom. Będzie reprezentował ten klub podczas nadchodzących rozgrywek Drugiej Ekstraligi. Pierwszy mecz tego sezonu zaplanowany jest na 13 kwietnia.

Z wracającym zdrowiem i poprawiającą się pogodą, Nicki Pedersen intensywnie trenuje, testując swoje motocykle. Zauważa, że brakuje mu jeszcze około 10% do pełnej formy. Skupia się przede wszystkim na drobnych szczegółach, takich jak ustawienia silnika i opon. Na szczęście, dysponują dobrym torem do treningów.

Sezon Pedersena w Ekstralidze nie był udany ze względu na kontuzje. Tym razem, zdecydował się na start na niższym poziomie – będzie reprezentował barwy Stali Texom Rzeszów.

W tym sezonie zawodnik skoncentruje swoją uwagę głównie na polskiej lidze. Planuje również starty w lidze duńskiej i będzie reprezentować swój kraj. Jego priorytetem jest stworzenie spójnego zespołu w Rzeszowie, który spełni oczekiwania zarówno kibiców, jak i sponsorów.

Inauguracyjny mecz Drugiej Superligi zaplanowany jest na 13 kwietnia. Wówczas Stal Texom Rzeszów zmierzy się z Orłem Łódź.