Premiera spektaklu "Lalka" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej na Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest miejscem, w którym w najbliższą sobotę, 23 marca 2024 roku, zasłoni się kurtyna premierowego pokazu spektaklu „Lalka”. Adaptacja klasycznej powieści Bolesława Prusa ma miejsce z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Okoliczności ten szczególny dzień będzie dodatkowo upamiętniony poprzez otwarcie ekspozycji pod tytułem „80-lecie Sceny Dramatycznej w Rzeszowie – Arcydzieła”.

Twórcy adaptacji „Lalki” przenoszą nas do świata, w którym zmagamy się ze skomplikowanymi pytaniami dotyczącymi miłości, zdrady, etyki osobistej, definicji sukcesu oraz jego kosztów. Spektakl pod reżyserią Jerzego Jana Połońskiego to muzyczna podróż przez magiczne IMAGINARIUM – przestrzeń, gdzie każde marzenie ma szansę stać się rzeczywistością. Tutaj nawet zwykły kupiec może przemienić się w arystokratę i ożenić z księżniczką. Aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej zaprezentują na scenie dynamiczne choreografie Jarosława Stańka, przy akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Piotra Dziubka do lirycznych tekstów piosenek Rafała Dziwisza. Za wizualną stronę spektaklu odpowiadają: Marcin Chlanda – scenografia, Katarzyna Sobolewska – kostiumy, Karolina Jacewicz – multimedia, a światłem zapanuje Katarzyna Łuszczyk.

Premiera spektaklu „Lalka” zaplanowana jest na godzinę 18:00 w sobotę, 23 marca. W najbliższym czasie możliwe będzie obejrzenie sztuki m.in. w niedzielę o godzinie 19:00 (24.03), we wtorek o godzinie 10:00 (26.03) oraz w środę o godzinie 19:00 (27.03).