Program wspierający leczenie niepłodności w Rzeszowie kontynuowany z budżetem 463 928 zł

Rozpoczął się proces rekrutacji do programu finansowania leczenia niepłodności za pośrednictwem in vitro dla mieszkańców Rzeszowa. W bieżącym roku na ten cel miasto przeznaczyło fundusze w wysokości 463 928 złotych.

W roku poprzednim odbyły się trzy rundy naboru do programu o nazwie „Wsparcie dla leczenia niepłodności poprzez in vitro dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025”. Do tej pory koszt realizacji programu wyniósł 93 504 złote. Na skutek tych działań, zarejestrowało się 27 par, jednak siedem z nich podjęło decyzję o wycofaniu z udziału w czasie jego trwania. Z kolejnymi dwoma procedurami przystąpiły odpowiednio cztery i jedna para. Obecnie siedem par z niecierpliwością oczekuje na pozytywne rezultaty. Pierwsze dziecko, które jest efektem tej inicjatywy, ma przyjść na świat na przełomie marca i kwietnia.

W roku 2024 (proces rekrutacyjny rozpoczął się 22 lutego) do programu dołączyły trzy nowe pary, podczas gdy czwarta para czeka na ostateczną decyzję. Ponadto pięć par przeszło do drugiej procedury, a jedna para do trzeciej. Obecnie program jest nadal otwarty dla dziesięciu par. Szereg zgłoszeń jest oceniany według kolejności ich wpływu.