Stowarzyszenie Polska 2050 udzieliło poparcia dla Konrada Fijołka w wyścigu o fotel prezydencki Rzeszowa

Podkarpackie struktury Stowarzyszenia Polska 2050 publicznie zadeklarowały swoje wsparcie dla Konrada Fijołka, obecnego prezydenta Rzeszowa dążącego do zdobycia drugiej kadencji. Decyzja o udzieleniu wsparcia została podjęta 18 marca, jak poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Paweł Lasota, członek zarządu tego stowarzyszenia na Podkarpaciu.

Lasota podkreślił, że przez ostatnie dwa i pół roku współpraca z Fijołkiem była niezwykle owocna, a ich wspólne inicjatywy przyniosły wiele korzyści dla mieszkańców Rzeszowa. Wśród nich wymienił m.in. ekospacery organizowane wzdłuż Wisłoka i oferujące edukację proekologiczną, stworzenie kwietnej łąki na osiedlu Kmity oraz warsztaty ceramiczne. W składzie listy kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa z komitetu Rozwój Rzeszowa znaleźli się także inni działacze ruchu Szymona Hołowni, tacy jak Małgorzata Kwaśniak.

Konrad Fijołek, wyrażając swoją wdzięczność za poparcie, podkreślił jego ogromną wartość. Prezydent Rzeszowa przypomniał również o panelu klimatycznym, który zorganizował na koniec 2021 roku, w ramach obietnic podjętych podczas kampanii wyborczej. Panel ten był jednym z wielu działań, dzięki którym Rzeszów dołączył do kilku polskich miast zobowiązanych do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku, zgodnie z oczekiwaniami Komisji Europejskiej.

Fijołek dodał również, że liczne rekomendacje wynikające z panelu klimatycznego zostaną wdrożone w praktyce. „To mieszkańcy decydują o kierunkach naszych działań, zwłaszcza w obszarach takich jak odnawialna energetyka czy transport miejski” – podsumował prezydent Rzeszowa.