Oficjalne otwarcie rzeszowskiego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnościami

Dnia 27 marca nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie, które ma na celu wsparcie i pomoc osób z niepełnosprawnościami. Placówka ta jest w pełni funkcjonalna i gotowa do korzystania przez swoich podopiecznych, których na obecną chwilę jest 20.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne wyróżnia się na tle innych tego typu placówek w Rzeszowie, jako pierwszy budynek o tak zaawansowanym profilu pomocy. Zapewnia miejsce dla 16 osób niepełnosprawnych na pobyt dzienny, oraz dla kolejnych 4 osób udostępnia miejsce na pobyt całodobowy. Agnieszka Szlęzak, dyrektor centrum, podczas środowej rozmowy, podkreśliła ważność kształtowania atmosfery domowej ciepła i poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców placówki.

Pragniemy stworzyć miejsce, gdzie nasi podopieczni będą mieć możliwość rozwoju i poczucia bezpieczeństwa, a zarazem czuli się jak we własnym domu – dodała Szlęzak. Centrum wyposażone jest w przestronną kuchnię, która mogłaby konkurować z kuchniami najlepszych restauracji, a także posiada aneks kuchenny przeznaczony do samodzielnego przygotowywania posiłków przez podopiecznych. Dodatkowo, centrum dysponuje czterema luksusowymi pokojami jednoosobowymi. Naszym celem jest nauczenie podopiecznych samodzielności i wsparcie ich w codziennym życiu, pomimo niepełnosprawności.