Czy Tomasz Kamiński z komitetu prezydenta Rzeszowa ma sprostować swoje orzeczenie? Zapadła decyzja sądu

Decyzję o sprostowaniu informacji dotyczących kandydatów KW Stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa (RdR) przez Tomasza Kamińskiego, startującego z komitetu urzędującego prezydenta, wydał w czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Wyrok zapadł w trybie wyborczym i nie nabrał jeszcze mocy prawomocnej.

Wniosek do sądu w trybie wyborczym złożyło w środę KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, z listy którego na prezydenta stolicy Podkarpacia ubiega się Jacek Strojny. W dokumencie domagano się od Konrada Fijołka, prezydenta miasta, oraz Tomasza Kamińskiego, lidera listy do rady miasta w okręgu nr 1 startującego z komitetu KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa, zaprzestania rozpowszechniania informacji jakoby RdR i jego komitet wyborczy byli skorelowani z jakąkolwiek partią polityczną, szczególnie z PiS. Celem wniosku były także przeprosiny.

Sprawa dotyczy konferencji prasowej z wtorku, podczas której prezydent Fijołek wraz z radnymi Rozwoju Rzeszowa publicznie zarzucili stowarzyszeniu RdR, że podszywa się pod niezależny i bezpartyjny komitet wyborczy, lecz w rzeczywistości jest instrumentem propagandy PiS-owskiej. Fijołek i jego współpracownicy twierdzili, że stowarzyszenie to szkalowało i oczerniało ich w rzeszowskich „Nowinach”. Na konferencji wystąpił również obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Kamiński, który zasugerował, że niektórzy kandydaci RdR do rady miasta w przeszłości próbowali swoich sił na listach PiS.