Podkarpacka Policja w poszerza swoje umiejętności poprzez szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Program szkoleniowy koncentrujący się na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej rozpoczął się dla funkcjonariuszy Policji garnizonu podkarpackiego w dniach 25-26 marca. Celem tego kursu jest zapewnić, że nasi policjanci są dobrze przygotowani do działań w sytuacjach wymagających błyskawicznej i efektywnej reakcji.

Takie szkolenia będą realizowane cyklicznie przez nadchodzące miesiące. Nie tylko mają na celu odświeżenie istniejącej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale również jej pogłębienie. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z prawnymi i moralnymi aspektami udzielania pierwszej pomocy, a także zrozumieć sekwencje działań przedmedycznych i tzw. „łańcuch przeżycia”. Program szkolenia obejmuje również sprawdzenie praktycznych umiejętności policjantów, wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt szkoleniowy.

Funkcjonariusze podkarpackiej Policji angażują się codziennie w tysiące interwencji. Umiejętność prawidłowego udzielania pierwszej pomocy jest kluczowym elementem ich wyszkolenia. To pole wymaga ciągłego doskonalenia i utrzymywania aktualnej wiedzy. Jak zauważa Krzysztof Filip, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie, dzięki temu projektowi możliwe będzie przeszkolenie prawie 400 policjantów z naszego regionu.