Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie otrzyma dodatkowe fundusze

Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, poinformował, że zdecydowano o zastrzeżeniu dodatkowych środków finansowych na realizację projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki (PCLA), które ma powstać przy ulicy Wyspiańskiego. Budżet przewidziany na tę inwestycję wynosi teraz 194 miliony złotych. Zgromadzone fundusze umożliwią wyłonienie w przetargu firmy budowlanej, która przystąpi do konstrukcji nowego stadionu.

Rada miasta Rzeszowa jednogłośnie poparła propozycję prezydenta dotyczącą zabezpieczenia dodatkowego finansowania dla PCLA podczas środowej sesji. W rezultacie, budżet na budowę nowego obiektu sportowego wzrósł do około 194 milionów złotych. Dzięki temu, w czwartek zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę prac budowlanych nadchodzącego stadionu.

PCLA zostanie zbudowane na miejscu istniejącego stadionu Resovii. Obiekt ten ma być jednym z najbardziej zaawansowanych stadionów lekkoatletycznych w kraju. Planuje się, że będzie on przystosowany do przeprowadzania mistrzostw Polski seniorów, a także młodzieżowych mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion zostanie wyposażony w 400-metrową bieżnię, skocznie do skoku w dal, wzwyż i o tyczce oraz krytą bieżnię o długości 150 metrów. Dodatkowo obiekt będzie pełnił funkcje piłkarskie i spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy oraz rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu będą mogły pomieścić co najmniej 7947 widzów na zadaszonych miejscach siedzących. Boisko do gry w piłkę nożną zostanie wyłożone naturalną trawą i będzie wyposażone w system nawadniania i podgrzewania. Stadion zostanie również przystosowany do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty.