Komunikat od funkcjonariuszy z Mielca: Zapowiedziany protest rolników może doprowadzić do utrudnień w ruchu drogowym

Policja w Mielcu podaje do wiadomości, że zgodnie z zapowiedziami, planowany jest protest rolników 10 kwietnia. Akcja ma rozpocząć się w godzinach porannych i może przynieść znaczne problemy komunikacyjne dla mieszkańców powiatu mieleckiego, jak i samego miasta. Władze apelują do kierowców, aby w ten dzień wybierali alternatywne trasy przejazdu, gdyż rolnicy przewidują pełną blokadę dróg.

Ruch drogowy zostanie sparaliżowany w następujących miejscach:

Przeprawa przez rzekę Wisłoką na terenie Rzędzianowic, na trasie wojewódzkiej numer 984. Blokada będzie trwać od godziny 7:00 do 18:00. Ograniczenia dotkną kierunku Mielec – Tarnów – Mielec.

Podobna sytuacja ma miejsce na mostach w Woli Mieleckiej – na drodze powiatowej. Tam również blokada potrwa od 8:00 do 18:00. Ruch zostanie ograniczony na trasie z Mielca do Tarnowa oraz powrotnie.

Dodatkowo, protestujący zamierzają zablokować ruch na rondzie przy ulicy Wolności w Mielcu. Chodzi o skrzyżowanie dróg wojewódzkich numer 985 i 875. Blokada będzie obowiązywać od 7:00 do 18:00, a utrudnienia dotyczyć będą kierunków Mielec – Kolbuszowa – Rzeszów – Kolbuszowa – Mielec oraz Tarnobrzeg – Mielec – Dębica – Mielec – Tarnobrzeg.