Główna akcja charytatywna Uniwersytetu Rzeszowskiego: "Paka dla Zwierzaka" w celu wsparcia lokalnego schroniska dla zwierząt "Kundelek"

Uniwersytet Rzeszowski, za sprawą organizacji studenckiej o nazwie Samorząd Studentów, zainaugurował kampanię charytatywną pod tytułem „Paka dla Zwierzaka”. W ramach tej akcji prowadzona jest zbiórka darów na rzecz rzeszowskiego schroniska dla zwierząt, znanego pod nazwą „Kundelek”.

Schronisko w Rzeszowie co roku przyjmuje ogromną liczbę bezdomnych i opuszczonych zwierząt, których właściciele nie mogą lub nie chcą się nimi dalej opiekować. Pomimo wielkich ambicji i zaangażowania wolontariuszy pracujących tam, często doświadczają oni deficytu zarówno w środkach czystości, jak i pokarmów dla zwierząt oraz sprzętu niezbędnego do godnego funkcjonowania schroniska. Te braki utrudniają zapewnienie odpowiednich warunków dla przebywających tam zwierząt, które czekają na adopcję i nowy dom.

Akcja „Paka dla Zwierzaka” trwa do 15 kwietnia. Na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego, dokładniej na ulicach: Rejtana, Marszałkowskiej, ks. Jałowego oraz Ćwiklińskiej (dla budynków oznaczonych jako D1 i D9), ustawiono specjalne pudełka ozdobione plakatem kampanii. Do tych pojemników można wrzucać różnego rodzaju artykuły, które są potrzebne schronisku do jego codziennej działalności.